MERHABA
Sevgili Çocuklar, anne ve babalar,
Bu sitede yaklaşık 30 yıllık Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ile ilgili eğitim ve öğretim aktivitelerimin birikimini sizlere yansıtmaya çalışacağım.
Site son haline hiç kavuşmasın, hep birlikte yeniden yapılansın istiyorum.
Sorularınız veya bilgi almak, katkıda bulunmak için arayabilir veya iletişim sayfamdan mail gönderebilirsiniz. Görüşleriniz, katkılarınız, sorularınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sevgi ve saygılarımla...
Dr. Mehmet H. Türay  

20 Haz 2014

Yumurta ve süt allerjisi tamamen geçebilir mi ?

0 Yorum

Soru : Mehmet Bey, merhaba. 6. ayda ek gıdaya geçtikten sonra kızımızda karın ağrıları, döküntü,ishal ve kusma yakınmaları başladı. Kan tetkiklerinde yumurta ve inek sütüne allerjisi olduğu çıktı. Yaklaşık 14 ay kadar bu ürünlerden olabildiğince uzak durduk. 5 aydır çok azdan başlayarak ve giderek artırarak bu ürünleri vermeye başladık. Herhangi bir yakınması olmuyor. Bu allerjisinin tamamen silindiğini mi gösteriyor ? Yine de temkinli olmalı mıyız ? Yanıtlarsanız sevinirim. Saygılar.

 

Yanıt :  Gözünüz aydın. Prensesin yumurta ve süte karşı olan allerjisi geçmiş görünüyor. Sizi de takip eden doktor arkadaşı da kutlamak lazım. Uzun bir süre sabırla, inatla olayın takipçisi olmuşsunuz. Hemen uyarmak isterim. 24 saatteki toplam süt ürünü miktarı 400 – 450 ml. aşmaması lazım. Sağlıcakla kalın…

[yukarı]
Yazar Hakkında


Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>