MERHABA
Sevgili Çocuklar, anne ve babalar,
Bu sitede yaklaşık 30 yıllık Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ile ilgili eğitim ve öğretim aktivitelerimin birikimini sizlere yansıtmaya çalışacağım.
Site son haline hiç kavuşmasın, hep birlikte yeniden yapılansın istiyorum.
Sorularınız veya bilgi almak, katkıda bulunmak için arayabilir veya iletişim sayfamdan mail gönderebilirsiniz. Görüşleriniz, katkılarınız, sorularınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sevgi ve saygılarımla...
Dr. Mehmet H. Türay  

29 May 2014

Yeni menenjit aşısı hakkında ne düşünüyorsunuz ?

0 Yorum

Soru : 16 aylık oğluma doktorumuzun önerisiyle menejit aşısını (Nimenrix) yaptırdım. Ama ebemiz ve aile hekimimiz kendi çocuklarına bile yaptırmadıklarını, bazı çocuklarda otizme neden olabileceğini söylediler. Çocuk Doktorumuz çok gerekli bir aşı olduğunu ve endişelenmemizi söyledi, kime inanacağımızı şaşırdık. Sizin düşüncenizi öğrenmek istiyorum.
Saygılarımla…
A. Büyükkurt

 

Yanıt : Meningokok menenjiti diğer menejitlere göre daha az sıklıkla görülen ama % 25 – 30 lara varan ölüm oranı, bir o kadar da sekel bırakabilen çok tehlikeli, çok da bulaşıcı bir hastalık. Doktorunuzu dinleyip aşıyı yaptırmakla çok isabetli hareket etmişsiniz.
Sağlıcakla kalın…

[yukarı]
Yazar Hakkında


Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>