MERHABA
Sevgili Çocuklar, anne ve babalar,
Bu sitede yaklaşık 30 yıllık Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ile ilgili eğitim ve öğretim aktivitelerimin birikimini sizlere yansıtmaya çalışacağım.
Site son haline hiç kavuşmasın, hep birlikte yeniden yapılansın istiyorum.
Sorularınız veya bilgi almak, katkıda bulunmak için arayabilir veya iletişim sayfamdan mail gönderebilirsiniz. Görüşleriniz, katkılarınız, sorularınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sevgi ve saygılarımla...
Dr. Mehmet H. Türay  

29 May 2014

İnek sütü allerjisinde nasıl besleyeceğim ?

0 Yorum

Soru : Hocam , oğlum 6 aylık oldu. Daha 2,5 aylıkken İnek sütü allerjisi teşhisi kondu. Emziriyorum. Ben de inek sütü içeren gıdalardan uzak duruyorum. Bu ay ek gıdalara başladım. Peynir, yoğurt veremiyorum. Sadece sebze çorbası ve meyve püreleri verebiliyorum. Bunların haricinde ne vereceğim, şaşırdım kaldım. Yardımcı olabilir misiniz ?
H. Şenkal

 

Yanıt : Merhaba. Anne sütüne devam. Sütünüz azaldığında boşluğu “Pregomin, neocate ” gibi inek sütü allerjilerinde güvenle kullandığımız mamalardan biriyle doldurabilirsiniz. İnek sütü allerjisi olan bebeklerde yumurtaya karşı da reaksiyon olabiliyor. Bu nedenle yumurtaya başlarken hekiminizin kontrolünde olun.
Sağlıcakla kalın…

[yukarı]
Yazar Hakkında


Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>