MERHABA
Sevgili Çocuklar, anne ve babalar,
Bu sitede yaklaşık 30 yıllık Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ile ilgili eğitim ve öğretim aktivitelerimin birikimini sizlere yansıtmaya çalışacağım.
Site son haline hiç kavuşmasın, hep birlikte yeniden yapılansın istiyorum.
Sorularınız veya bilgi almak, katkıda bulunmak için arayabilir veya iletişim sayfamdan mail gönderebilirsiniz. Görüşleriniz, katkılarınız, sorularınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sevgi ve saygılarımla...
Dr. Mehmet H. Türay  

20 Haz 2014

Griple tetiklenen allerji olabilir mi ?

0 Yorum

Soru : Merhaba Doktor bey. Kızımız 5 yaşında. Ne zaman ateşli bir üst solunum yolu enfeksiyonu geçirse göz kapakları ve dudakları şişiyor. Gözlerini açamıyor. Cilt testinde bile bir şey bulunamadı. Koştuğu, terlediği zamanda inatçı, kuru öksürükleri oluyor. Ben ve erkek kardeşim astım hastası olduğumuz için kızımın da ilerde astım olmasından korkuyorum. Ne yapmalıyım ? Bana yol gösterebilir misiniz ?  Teşekkürler.

                                                                                                                                                                                  Aylin Kocabaş

 

Yanıt :  Merhaba Aylin Hanım. Kızınızda viral enfeksiyonlarla alevlenen “Quinck ödemi”  var. Özellikle viral enfeksiyonların yoğun olduğu kış aylarında koruyucu olarak Antistaminik ilaçlar kullanmalı, özellikle de Eylül ayının ilk günlerinde grip aşısı yaptırmalısınız. Bunun dışında Kızınıza allerji ve bağışıklık sistemiyle ilgili bazı testlerden sonra uzun vadeli koruyucu ilaçlar düşünülebilir. Sağlıcakla kalın…

[yukarı]
Yazar Hakkında


Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>